Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko ciąży przy pękniętej prezerwatywie a tabletka 72 h po

witam, mam 20 lat, wczoraj uprawiałam seks z chłopakiem jednak prezerwatywa zawiodła.. niby widziałam spermę na kocu jednak nie wiem czy coś we mnie nie zostało :/ Był to mój czwarty dzień cyklu (przed ostatni dzień miesiączki ) cykle mam w miarę regularne od 28 do 32 dni. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży ? jeśli tak to czy jest duża szansa na to że jeśli wezmę tabletkę 72 h po (dziś lub jutro) to ona w 100 % zadziała ? wiem, że tą tabletkę najlepiej brać jak najwcześniej..
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Menopauza - najważniejsze informacje

Lek. Magdalena Pikul
81 poziom zaufania

Witam! Jest to pierwsza faza cyklu czyli istnieje możliwość zajścia w ciążę (choć niewielkie w tym przypadku bo to dopiero 4 dzień cyklu). Zastosowanie tabletki 72h ( lewonorgestrelu) zmniejsza o około 90% prawdopodobieństwo zajścia w ciążę i jest tym skuteczniejsze im szybciej zostanie zastosowane.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0

Myślę że przyjęcie tabletki jest wskazane , jeżeli nie planuje Pani ciązy. Escapelle do 72 godzin po lub EllaOne do 5 dób od współżycia. Ważne jest by zmieścić się w dopuszczalnym czasie. Pozdrawiam DK

Lek. med. Danuta Kardzis specjalizuje się w zakresie ginekologii i położnictwa. Świadczy wysokiej jakości usługi z dziedziny ginekologii, w tym ginekologii dziecięcej, zajmuje się prowadzeniem ciąży, a także udziela profesjonalnych porad z zakresu najlepszych metod antykoncepcji. Pacjentki przyjmuje w Gdańsku w prywatnym gabinecie ginekologicznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy