Stożek rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych

Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego w/g protokołu; (niewielka skolioza Th/L) Niewielkie nierówności/nadłamania blaszek granicznych trzonów pogranicza piersiowo-lędźwiowego - cechy przepuklin dotrzonowych krążków. Dehydratacja krążka międzykręgowego L5/S1. Cechy dyskretnego (dokanałowego) uwypuklania krążka międzykręgowego L5/S1. Stożek rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych Oto opis moje mr kręgosłupa. Co mi dolega ?

Lek. Tomasz Budlewski

Jak Pan widzi obecna jest niewielka skolioza, przepukliny, odwodnienia krążąków zmiany te mogą świadczyć o zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa, jednak do pełnej interpretacji niezbędne jest zestawienie informacji o objawach, badaniu pacjenta i badaniach obrazowych, dlatego proszę udać się do lekarza.