Streptococcus agalactiae w posiewie z pochwy

Witam, U mojej 5-letniej córki wykryto w posiewie z pochwy Streptococcus agalactiae (badanie wykonano, bo skarżyła się na pieczenie). Wcześniej, zanim przyszły wyniki, dostała mupirox i pieczenie przeszło. Czytałam, że to bakteria występująca tylko u dorosłych. Skąd zatem u dziecka się pojawiła? Czy powinno się to leczyć? Wzrost wyszedł słaby (jeden +)

Lek. Tomasz Budlewski

A czy był wykonany antybiogram? Proponuję udać się do lekarza ginekologa