Stres, pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a negatywny wynik testu ciążowego

Zażywam tabletki daylette.Dnia 5grudnia nie wzięłam tabletki,wzięłam następnego dnia tylko jedna.Przez ostatni miesiąc mam dużo stresu.Okres spóźnia się 9 dzień. Wspolzylam z dodatkowym zabezpieczeniem(prezerwatywa).lekarka dala mi lek escapelle 17grudnia, wzięłam od razu po wizycie.jednak wydaje mi się ze nie potrzebnie przepisała ten lek po tak długim czasie. Zrobiłam dwa testy każdy wykluczyl ciążę. Co się dzieje? Bardzo się przez te sytuacje stresuje.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Jeśli testy zostały wykonane prawidłowo (tj. minimum 14 dni po współżyciu) i wyszły negatywnie, możliwe, iż stres jest przyczyną.

z poważaniem
Michał Kurek

Lek. Tomasz Budlewski

Stres może opóźnić okres. Jeżeli testy wychodzą negatywnie to proszę poczekać ok 3-4 dni. Jeżeli okres nie wystąpi to proszę udać się do ginekologa.