Stres w szkole i ciche mówienie

Witam mam 12 lat. Jestem dziewczyną. Gdy na lekcji pani mnie pyta, to się bardzo stresuję, zaczynam mówić strasznie cicho i nikt mnie nie słyszy. Również jak rozmawiam z panią na temat swoich problemów to też mówię bardzo cicho i pani mnie nie słyszy. Czy to może być jakaś choroba?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Twoje objawy nie wynikaja z choroby a lęku i stresu. Jedyną możliwością poprawy takiego stanu jest psychoterapia i ćwiczenia artykulacyjne. Musisz także próbować przezwyciężyć swój lęk.

Dzień Dobry,

Najprawdopodobniej obawiasz się oceny Pani, koleżanek i kolegów.
Porozmawiaj, proszę o tym z Mamą, jestem przekonana, że Mama będzie potrafiła Ci skutecznie pomóc.

Życzę Ci wyrażania siebie,
Irena Mielnik-Madej