Stresująca praca przy cukrzycy i nadciśnieniu

DZIEŃ DOBRY. MAM CUKRZYCĘ I NADCIŚNIENIE. I DOŚĆ STRESUJĄCĄ PRACĘ. CZY PRZY MOJEJ WADZE 115 KG MOGĘ BRAĆ 2 RAZY DZIENNIE NEOPERSEN FORTE? BIORĘ RANO TABLETKĘ ALE KOŁO GODZINY 17 JEST ODCZUWALNY NIEPOKUJ. CZY EWENTUALNIE JAKIŚ INNY PREPARAT NA POPOŁUNIU GDYŻ MYŚLĘ ŻE PRZY MOJEJ WADZE TO JEST ZA SŁABE? POZDRAWIAM.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę oraz z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli