Struktury hypoechogeniczne o średnicy 4mm każda odpowiadająca powiększonemu TDLU

Witam w obu piersiach wyczułam guzki , oto wynik usg: w piersi lewej w prawym górnym zewnętrznym kwadrancie 3 struktury hypoechogeniczne o sr 4mm każda odpowiadająca powiększonemu TDLU, w piersi prawej w górnym zewn kwadrancie zrazik tłuszczowy. Okolice pachowe prawidłowe - nie stwierdzam zmian ogniskowych. Co to oznacza? Moja mama choruje na raka piersi

TDLU to skrót od angielskiej nazwy podstawowej jednostki anatomiczno- funkcjonalnej piersi ( zrazik+ przewód końcowy). Pierś składa się z bardzo wielu takich jednostek. Załączony opis może odpowiadać fizjologicznym zmianom, którym podlega pierś w trakcie cyklu miesięcznego lub poprzedzać powstanie zmian łagodnych (np. gruczolistości), które wymagają obserwacji. Proponuję wykonać kontrolne USG piersi w pierwszej fazie cyklu miesięcznego, najlepiej kilka dni po ustaniu krwawienia.