Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 1 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Strupy po ospie a wyjście z domu

Witam, jestem w klasie maturalnej i czeka mnie zaliczenie oraz studniówka(w sobotę). Dokładnie 8 dni temu zaatakowała mnie ospa od 5 dni nie gorączkuje, a krosty w większości są już strupami ( kilka już odpadło). Jutro mam niesamowicie ważne zaliczenie ale nie wiem czy mogę wyjść z domu? Oraz czy mając kilka strupów na twarzy mogę użyć odrobiny pudru do zamaskowania? Krosty były traktowane fioletem i kolor twardo utrzymuje się na strupach, a nie chce ich zdzierać.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

Ryzyko zarażenia jest dopóki wszystkie pęcherzyki nie są pokryte strupami, jeśli zaschły to raczej może Pani wyjść, można też użyć pudru. Pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety