Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Strupy po ospie a wyjście z domu

Witam, jestem w klasie maturalnej i czeka mnie zaliczenie oraz studniówka(w sobotę). Dokładnie 8 dni temu zaatakowała mnie ospa od 5 dni nie gorączkuje, a krosty w większości są już strupami ( kilka już odpadło). Jutro mam niesamowicie ważne zaliczenie ale nie wiem czy mogę wyjść z domu? Oraz czy mając kilka strupów na twarzy mogę użyć odrobiny pudru do zamaskowania? Krosty były traktowane fioletem i kolor twardo utrzymuje się na strupach, a nie chce ich zdzierać.
KOBIETA, 20 LAT 11 miesięcy temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
79 poziom zaufania

Ryzyko zarażenia jest dopóki wszystkie pęcherzyki nie są pokryte strupami, jeśli zaschły to raczej może Pani wyjść, można też użyć pudru.
Pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety