Stwierdzona borelioza – co dalej?

Objawy kliniczne nawracające w różnym nasileniu od pół roku: niedowład lewostronny - noga, ręka, twarz, głowa, wypadanie włosów, bóle gardła, stan podgorączkowy. Nasilenie objawów przed miesiączką. Anty-borelia 207 IgM. Po zażyciu jednorazowo antybiotyku 2 razy przez 10 dni. Lekarz rodzinny i neurolog każe spokojnie czekać na kontrolną wizytę u parazytologa - 4.03 - i się nie denerwować - zapisali leki na nerwicę i przeciwbólowe. Pracuję fizycznie i nie wiem, jak opanować te objawy.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Jedynym sposobem leczenia Pani przypadłości jest antybiotykoterapia. Zakażenie wiąże się z występowaniem objawów i mają one szansę ustąpić jedynie w sytuacji, gdy wyeliminuje się infekcję. Według mojej opinii powinna, Pani dłużej brać leki (co najmniej 14-21 dni). Niestety, nie mogę zalecić nic innego, jak tylko czekanie na wizytę u lekarza chorób zakaźnych.