Substancje owadobójcze w środkach na wszy

Witam. U moich dzieci pojawiły się. wszy. Przystąpiłam wiec walki z tym pasożytem. Zastosowałam zarówno preparat Nyda, jak i Artemisol. Niestety, w przypadku tego drugiego nie doczytałam, że nie wolno stosować go rownocześnie z szamponem (producent wskazuje, że "środki powierzchniowo czynne mogą spowodować wchłonięcie przez skórę substancji owadobójczych". Czy zawarte w szamponie Cocamidopropyl Betaine oraz Ammonium Lauryl Sulfate w połączeniu z Artemisolem stanowią zagrożenie, o którym mowa?

Artemisol zawiera wyciągi z wrotycza i piołunu. Jednorazowe użycie w dawce zalecanej nie jest groźne nawet w przypadku wchłonięcia się przez skórę.