Swędzące skóra w okolicy uszu u 14-tygodniowego dziecka

Witam, moja córcia skoknczyla wczoraj 14 tygodni. Od 3 tygodni bardzo drapie sie po uszkach, tak bardzo, ze az ma je naderwane i dlatego zakładam Jej opaske na główkę. Uszka Jej nie bolą, nic z nich nie leci, najczęściej drapie/szarpie sie po uszkach rano, w nocy- przed atakiem kółek, puszczaniem bączków. Czy takie zdenerwowanie jest normalne? Dodam, ze Niunia ma jeszcze od urodzenia bardzo owłosione uszka w środku wg pediatry. Proszę o informacje, czy mam sie niepokoić? Pozdrawiam, Joanna P.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Swędzenie uszu może być spowodowane infekcją. Nie można wykluczyć alergicznego podłoża dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do lekarza pediatry, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.