Swędzenie odbytu i bolesny guzek w jego okolicy

Witam! Od jakiegos czasu mialem objawy swedzenia wewnatrz odbytu. Niedawno nagle, stwierdzilem ze na zewnatrz po jego prawej stronie wyrosl mi twardy i bolacy w dotku guzek lub babel wygladajacy jak kaszak, bez jadra do wyduszenia. Wielkosci ziarnka grochu. Co to moze byc? Prosze o pomoc. Z gory dziekuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Być może są to hemoroidy, jedną z innych przyczyn może być szczelina odbytu. Proszę koniecznie udać się do lekarza. Można w pierwszej kolejności udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu, lekarz określi konieczność udania się do chirurga ogólnego lub proktologa.