Swędzenie pochwy po stosunku: dlaczego się pojawia?

Podczas stosunku z moją żoną nie pozostawiając spermy w środku wszystko jest w porządku. Seks oralny, analny wszystko jest ok. Problem zaczyna się kiedy tylko pochwa mojej żony ma kontakt z moją spermą (nie miałem i nie mam kontaktów seksualnych z inną partnerką). Po około dwóch dniach zaczyna się świąd, nie ma żadnego zaczerwienienia, nie ma bólu. Ze mna jest wszystko ok. Penis jest czysty, żadnych krost, nalotów, czysty jak łza. Co może być tego przyczyną i jakie badania muszę wykonać z moją żoną, aby znaleźć przyczynę?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane objawy mogłyby sugerować o reakcji alergicznej na Pańskie nasienie. Dziwić może fakt, że dolegliwości pojawiają się dopiero w dwa dni po stosunku. Być może swędzenie nie ma związku z faktem stosunku zakończonego wytryskiem. W takim przypadku należy podejrzewać infekcję bakteryjną, wirusową, bądź grzybiczą dróg rodnych. Wizyta u lekarza specjalisty ginekologa powinna pomóc w ustaleniu przyczyny problemu.