Swędzenie skóry przed zasypianiem - czy to alergia czy objawy psychiczne?

Witam. To się dzieje od jakiegoś czasu przed zasypianiem Zaczyna mnie swędzieć cała skóra. Kiedy zasypiam czuję jakby impuls elektryczny z mózgu, który mnie gwałtowanie wybudza. Kiedy znowu zasypiam, to samo. Na początku pomagały leki nasenne i uspokajające. Teraz już nie. Nie każdej nocy to mam ale problem się nasila. Żyję w stresie ale nie można tego wszystko zrzucać na sen. Stosuję metody relaksacji i zasypiam bez problemu natomiast kiedy juz to sie dzieje, natychmiast mnie podrywa jakis impuls, czuję jakby z mózgu. Proszę o pomoc co to może byc . Czy fakt alergii na coś może to powodować ale nie zawsze się tak dzieje. Czy też są to objawy psychiczne? W tym czasie jestem pobudzona ale nie mam kłopotów z zasypianiem

Dzień dobry,
Niestety nie jestem wstanie tego stwierdzić z całą pewnością, ale bardziej wygląda to na objawy psychiczne. Objawy alergiczne raczej nie miałyby miejsca tylko przed snem i nie pomagałyby na nie leki uspokajające. Doradzałabym przyjrzeć się temu, co jada Pani na kolację lub na kilka godzin przed snem i czy ostatnio miała miejsce jakaś zmiana w jadłospisie. Przykładowo zjadając na kolację produkt wywołujący alergię rzeczywiście objawy mogłyby mieć miejsce wieczorem. Po drugie radzę się przyjrzeć pościeli oraz piżamie. Czy są to nowe rzeczy wykonane z tworzyw innych niż z tych z których korzystała Pani do tej pory? Czy może zmieniła Pani środek piorący? A może używa Pani jakiegoś nowego kosmetyku? Warto w tym miejscu zastanowić się dokładnie, czy coś nie stanowi alergenu. Doradzałabym także obserwować skórę podczas rzekomej reakcji alergicznej. Przy alergii zwykle jest czerwona, może pojawić się wysypka itp. Jeśli nie znajdzie Pani czynnika mogącego uczulać to radzę udać się na konsultację do psychologa psychoterapeuty. Powinna Pani także obserwować, czy nie pojawiają się jakieś inne objawy natury psychologicznej np. niepokój, obniżony nastrój itp. Ewentualnie można także skonsultować się z dermatologiem, który być może zaleci wykonanie testów. Mam nadzieję, że sprawa szybko się rozwiąże. Pozdrawiam serdecznie