Swędzenie skóry w miejscu plastra Evra

od wczoraj mam przyklejony plaster Evra i swedzi mnie skora tam gdzie jest ona naklejony,na barku.Czy to normalne i czy ustapi?czy jesli wczoraj zadnych skutkow ubocznych nie mialam,czy juz takn zawsze bedzie,ze bede dobrze sie czula z plastrami?

Należy poczekać nawet kilka dni, skóra sie przyzwyczai. Ale jest też możliwośc nietolerancji np substanji klejącej plastra i wówczas dolegliwości będą się nasilać i nawet obok moze pojawic się odczyn alergiczny. Pozdrawiam