Jak stosować kolejne plastry Evra?

Witam, od 4 miesięcy stosuję plastry Evra, przy ostatnim opakowaniu zapomniałam zmienić z drugiego na trzeci plaster zrobiłam to dopiero 6 dnia, czyli ten drugi plaster z opakowania nosiłam przez 13dni. Gdy tylko sie zorientowałam nakleiłam nowy jeszcze ze starego opakowania. Przez 7dni wystąpiła miesiączka, bez żadnej przerwy kontynuowałam naklejanie plastrów z nowego opakowania obecie mam przyklejony 2 plaster z nowej paczki plus 1 ze starej, mijają już 2tygodnie od końca miesiączki która miałam przez pominięcie i caly czas mam plamienia. Czy to normalne, co moge zrobic w takiej sytuacji?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

6-dniowe opóźnienie w naklejeniu trzeciego plastra mogło zaburzyć działanie plastrów antykoncepcyjnych. Zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce plastrów Evra – opóźnienie w naklejeniu plastra o więcej niż dwa dni (48 godzin i dłużej) powoduje, że pacjentka może nie być chroniona przed ciążą.

W takiej sytuacji należy przerwać aktualny cykl i niezwłocznie rozpocząć nowy 4-tygodniowy (używając nowego opakowania plastrów Evra). Przez pierwszy tydzień dodatkowo trzeba stosować niehormonalne metody antykoncepcyjne.

W obecnej sytuacji najlepiej będzie wykonać test ciążowy oraz skontaktować się ze swoim ginekologiem i zapytać go o dalsze postępowanie.

Podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jednodniowe-opoznienie-w-naklejeniu-plastra-evra-a-mozliwosc-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jednodniowe-opoznienie-w-przyklejeniu-trzeciego-plastra-antykoncepcyjnego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tygodniowe-opoznienie-w-naklejeniu-plastra.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.