Świąd odbytu

Witam ostatnio mam świąd odbytu. Drapałem się często , aż zobaczyłem, iż wokół odbytu mam taką fioletową obwódkę? Co to jest, jak to leczyć?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Świąd odbytu może być spowodowany infekcją pasożytniczą. Inną przyczyną może być choroba hemoroidalna. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego. W razie potrzeby zostanie wystawione skierowanie do odpowiedniego specjalisty.