Syndrom opóźnionej fazy snu

Mam 31. Od 22 roku życia cierpię na syndrom opóźnionej fazy snu (Deleyed Sleep Phase Syndrome). Nie mogę zasnąć aż do samego rana, a jak zasnę, to śpię bardzo długo. Moim największym problemem jest to, że gdy zasypiam, to zasypiam nagle, w nieświadomości: Nie odczuwam zasypiania jako przyjemnego (błogiego) stanu. Śpię tak twardo, że ktoś by mógł mnie przenieść w inne miejsce, a ja bym tego nie zauważyła. Kiedy się budzę, nie wiem, gdzie jestem. Co można z tym zrobić?

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam Panią,
sprawdzilabym czy z terapeutycznego punktu widzenia jest cos do naprawy, w terapii PB.
Zaburzenia snu sa czesto objawem innych zaburzeń (w lęku uogolnionym, ktory moze byc wtorny nakreca sie bledne kolo i pacjenci maja problemy ze snem). Dalej konsultacja w poradni zaburzeń snu, konsultacja porzadnego neurologa i porzadnego psychiatry. TK glowy. Morfologia, Badanie tarczycy. Co Pani internistka na to? Dobry internista zleci badania albo podsunie jakies pomysly.
Powodzenia i pozdrawiam!