Synek odmawia picia mleka modyfikowanego

Byłam zmuszona odstawić synka od piersi. Przygotowywałam go bardzo długo, około 4 miesięcy. Starałam się od czasu do czasu dawać mleko modyfikowane, żeby się przyzwyczaił do smaku i stylu picia z butli. Niestety te próby się nie udawały. Teraz, gdy skazany jest tylko i wyłącznie na mleko modyfikowane - martwi nas z mężem fakt, że nawet gdy jest głodny, odmawia butli. Oczywiście próbowaliśmy wszystkich smoczków, kubków niekapków elastycznych i twardych, nic nie pomaga. Martwimy się, czy się nie odwodni. Ma nieczęsto pełną pieluszkę. Zjada rano i wieczorem kaszkę i w środku dnia trochę obiadku lub deserku i popija odrobiną 20 ml herbatki... Jak dostanie butlę z mlekiem, to ciągnie tylko troszkę (30 ml zazwyczaj) i resztę wylewam. Czy jest na to jakaś rada? Z piersi pił bardzo często w małych ilościach tzn. najwięcej około 80 ml max. Czy czekać aż zassie butlę w ciągu dnia, gdy zgłodnieje czy sprawdzać o stałych porach (co 2,5 godziny). Czy będzie jadł i uparcie przymuszać? Proszę o pomoc. Jesteśmy już sfrustrowani...

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Szkoda, że nie wspomina Pani w jakim wieku jest synek:) wtedy łatwiej byłoby odpowiedzieć na pytanie i udzielić porady:) Jeżeli dziecko ma około 8-9 miesięcy wtedy nie stanie się nic złego, jeśli wzbogacimy dietę w pokarmy zawierające wapń, białko i inne ważne składniki, które są również w mleku:)

Poza tym proszę dać dziecku czas na zaadoptowanie się do nowej sytuacji jaką jest odstawienie od piersi i zmiana sposobu karmienia:)

Pozdrawiam