Szanse na przybranie na wadze podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych i Asequrella

Witam biore tabletki antykoncepcyjne microgynon 21 i asequrelle forte, i za kilka dni zaczynam brać tabletki ziołowe żeby przytyć bo mam zaledwie 50kg przy 168cm, niestety nie wiem jak sie nazywają, asequrelle biore ze wzgledu na żałądek a działają by nie przytyć i jak zaczne brać tabletki na przytycie to przytyje biorąc też asequrelle?

Witam,

Jeśli ma Pani zamiar przyjmować jakieś leki (nawet w przypadku, gdy są one dostępne bez recepty ) należy to skonsultować ze swoim ginekologiem, ponieważ może zmniejszyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, dlatego warto się skonsultować.

Według wzoru Broca (określa on wagę idealną - czyli taką, która zapewnia nam najlepszy stan zdrowia i samopoczucia) Pani waga powinna wynosić 57,8 kg.

Czy od zawsze miała Pani niską wagę? Czy zauważyła Pani spadek wagi w ciągu ostatnich 6 miesięcy? Sprawdzała Pani czy poziom hormonów tarczycy jest w normie?
Co do Asequrelli ma ona w składzie wyciąg z zielonej herbaty, alg brunatnych i pestek z winogron - są to substancje naturalnego pochodzenia, więc nie powinny w znaczący sposób utrudnić zwiększenia masy ciała.

Przede wszystkim powinna Pani zacząć od właściwiej diety i treningów obejmujących ćwiczenia siłowe (one pozwalają na przyrost masy ciała, jeśli pozwala na to dieta). Powinna Pani obliczyć swoje zapotrzebowanie i zwiększać kaloryczność diety w przedziale 200-250 kcal. Powinna skupić się Pani na budowaniu większej masy mięśniowej, ale bez obaw kobiety nie są w stanie zbudować sylwetki typowej dla kulturysty bez specjalnego treningu, diety i suplementacji także, jeśli ma Pani obawy przed siłownią, aby za bardzo "nie rozbudować" mięśni nie ma takiej możliwości.

Tak jak pisałam wyżej preparaty ziołowe mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami, dlatego należy zawsze przeczytać ulotkę i skonsultować to z lekarzem.

Gdyby była Pani zainteresowana może zapoznać się Pani z materiałami na stronie www.kalorynka.pl

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
A. Erdmann
www.kalorynka.pl

Witam Panią,

Oczywiście jest możliwość przytycia i to nie dzięki jakimkolwiek tabletkom a odpowiedniej diecie. Widzę że jest Pani z Warszawy wiec zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pomogłabym dobrać jadłospis na przybranie masy ciała.
W czasie spotkania wykonuję pomiary:
masy ciała
tkanki tłuszczowej
nawodnienia organizmu
masy mięśniowej
masy kostnej
czynnej(AMR) i biernej(BMR) przemiany materii
określam rodzaj sylwetki (WHR)

Przeprowadzę również szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, tak aby dieta była jak najbardziej indywidualna.
Muszę się zorientować jaki jest Pani styl życia, ile ma Pani czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pani preferencje smakowe itp.
Na podstawie wyników z pomiarów i informacji uzyskanych z wywiadu układam indywidualną i odpowiednio zbilansowaną dietę.

Dodatkowo otrzymuje Pani podstawowe zalecenia żywieniowe i inne cenne wskazówki na wzrost masy ciała.

Częstotliwość spotkań kontrolnych ustala Pani sama, ja niczego nie narzucam.
Serdecznie zapraszam!

kontakt: 506 225 670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk