Kobieta , 27 lat W poniedziałek miałam wyrwaną 8-kę, niby nic nie bolało chociaż widziałam i słyszałam jak chirurg sie męczył. Z tego co zauważyłam ząb wyjęte w dwóch częściach. Ból rozpoczął sie wieczorem i trwa do dziś, opuchlizna widoczna, twarda " kulka" , i szczękościsk mimo ćwiczeń. Dodam że rana była szyta. Jak długo będę sie męczyć? Chirurg powiedzial, ze skończyć antybiotyk, brać ketonal i czekać...bo poboli
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam
od 3 dni do 2 tygodni to potrwa.
Niestety to wpisane niejako w zabieg ekstrakcji dolnej , jak rozumiem, 8.
I konieczny kontakt z lekarzem. Powinien po 2-3 dniach założyć opatrunek zębodołowy.
Pozdrawiam

Bartosz Niedziółka
www.doktorbart.pl

www.extra-dent.pl

Stomatologia Extra-Dent

os. Tysiąclecia 12

61-255 Poznań

tel.: 61 870 10 35

tel. kom.: 602 789 712

e-mail: gabinet@extra-dent.pl

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry,
niestety musi Pani uzbroić się w cierpliwość. Opuchlizna i ból po ekstrakcji jest po takim zabiegu zupełnie normalny. Natomiast jeżeli po ekstrakcji nastąpił szczękościsk, proszę nie ćwiczyć. Ważne jest, żeby tkanka nie była obciążana tak krótko po zabiegu. Niedługo szczękościsk ustąpi. Z reguły po 5-7 dniach ból i szczękościsk ustępują.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • RTG zębów – Badanie radiologiczne w stomatologii wykonywane jest w celu zobrazowania poszczególnych zębów, kości twarzoczaszki, tkanek kostnych żuchwy i szczęki oraz stawu skroniowo-żuchwowego. Dzięki niemu można zaobserwować próchnicę, sposób, w jaki rosną zęby, zmiany patologiczne, jak torbiele czy nowotwory, a także konsekwencje urazów.
  • Ból zębaBól zęba jest w większości przypadków powodowany przez głęboką próchnicę zębów. Ból zębów może także być skutkiem odsłonięcia szyjki zęba lub paradontozy. Z bolącym zębem należy jak najszybciej zgłosić się do stomatologa, który sprawdzi przyczynę bólu.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: