Szerokołukowata czynna wypuklina tylna modelująca worek oponowy

cd. moich wyników badań- proszę o interpretację 3.na poziomie L5-S1 szerokołukowata czynna wypuklina tylna modelująca worek oponowy, wyraźnie zwężająca od dołu światło prawego otworu m/kręgowego ze zmniejszeniem jego rezerwy objętościowej. Lewy otwór m/kręgowy bez cech zwężeń. 4.na poz. L4-L5 czynna szerokopodstawna przepuklina do lewego zachyłka bocznego, wpuklająca się od dołu do światła lewego otworu m/kręgowego przy zachowaniu jego rezerwy objętościowej 5 poza tym LS bez widocznej patologii

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza ortopedy, który wdroży odpowiednie postępowanie.