Tabletki antykoncepcyjne stosowane bez przerwy

Biorę tabletki antykoncepcyjne w których nie robi sie przerwy miedzy opakowaniami - sa natomiast 4 tabletki placebo. Nie wzięłam ostatniej aktywnej tabletki. Czy po wzięciu nowego opakowania tak jak zawsze, tego samego dnia ochrona bedzie zachowana? Do stosunku w czasie brania tabletek placebo nie doszło jednak zalezy mi na ochronie od początku nowego opakowania.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przez pierwsze 7 dni nowego opakowania powinna się Pani dodatkowo zabezpieczać.