Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tępy ból prawego stawu skroniowo-żuchwowego a wada postawy i wada zgryzu

Witam. Od kilku dni odczuwam tępy ból prawego stawu skroniowo-żuchwowego. Pojawią się przy otwieraniu i zamykaniu buzi, jedzeniu oraz zaciskaniu zębów. Ponadto dwa dni temu pojawiło się takie delikatne klikanie w tym stawie. Czy może to być spowodowane wadą postawy i wadą zgryzu? Do jakiego lekarza powinnam udać się w pierwszej kolejności? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Proponuję stomatologa zajmującego się patologią stawu skroniowo-żuchwowego lub chirurga szczękowego. Przyczyną może być wada zgryzu i tym należałoby się zająć w pierwszej kolejności. Nieleczone zmiany w stawie pogłębiają się i dają wiele przykrych dolegliwości, w tym bardzo silne , słabo reagujące na leczenie bóle.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0

Każdy objaw ze strony stawu skroniowo - żuchwowego może świadczyć o jego przeciążeniu. Przyczyn może być dużo - stres, wada zgryzu, tak zwane węzły urazowe w jamie ustnej to tylko nieliczne, aczkolwiek niezmiernie ważne. W pierwszej kolejności radzę udać się na konsultację do lekarza dentysty - po dokładnej diagnostyce znajdzie rozwiązanie lub skieruje Panią do innych specjalistów. Wspólnie zaproponują Pani leczenie, które ograniczy obecne dolegliwości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety