Termin przyklejenia plastra i brak krwawienia

Czy istnieje jakies niebezpieczeństwo lub inne objawy zwiazane z zbyt wczesnym przyklejeniem plastra ? Jestem osobą, która dopiero zaczyna stosować antykoncepcję hormonalną. Problem wynikł, ponieważ lekkie plamienie w przewidywanym terminie okresu uznałam za pierwszy dzien miesiączki co oczywiscie bylo błędem. Obecnie nic sie nie dzieje, jednak mam lekkie obawy ponieważ okresu w przewidywanym terminie nie dostalam. Prosze o pomoc i z gory dziekuje za odpowiedz.

Renata GrzechociĹska

Zbyt wczesne przyklejenie plastra może spowodować jego niepełną skuteczność. Następny plaster proszę przykleić zgodnie z zaleceniem producenta podanym na ulotce. Przed rozpoczęciem nowego opakowania plastrów proponuję wykonać test ciążowy jeśli krwawienie.z odstawienia nie pojawiło się.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.