Przerwa w stosowaniu plastrów antykoncepcyjnych

Witam, zaczęłam stosować plastry antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniem lekarza w piątym dniu miesiączki. Plastry zmieniałam zgodnie z zaleceniami na ulotce. Czy kolejny plaster już z nowego opakowania powinnam przykleić tak samo w piątym dniu miesiączki (po tygodniowej przerwie od odklejenia ostatniego plastra z opakowania)? Czy przerwa między opakowaniami powinna wynosić mniej niż tydzień i plaster z nowego opakowania powinien zostać przyklejony z pierwszym dniem miesiączki?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pierwszy plaster z nowego opakowania powinna Pani przykleić po 7 dniach od odklejenia 3 plastra z poprzedniego opakowania. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

W systemie antykoncepcji transdermalnej 1 plaster nakleja się pierwszego dnia miesiączki, kolejne zmieniając co 7 dni / w opakowanu 3 plastry/ czyli zmieniamy na nowy plaster 8, 15 dnia.
Między 22-28 / 7 dni przerwy/ dniem cyklu plastra się nie nakleja.
Po przerwie rozpoczynamy kolejne opakowanie.