Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 0 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Testy na obecność narkotyków we włosach

Witam! Interesują mnie testy na obecność narkotyków we włosach. Czy takie testy może zrobić osoba prywatna? Jeśli tak to gdzie? Chodzi mi o ciągłość sprawdzania bliskiej mi osoby (wyraziła na to zgodę). Czy są może jakieś inne metody które długo terminowo wykrywają narkotyki (szczególnie thc), ponieważ ta osoba wyjeżdża za granice i nie mam możliwości kontrolowania jej np co tydzień testem na mocz. Koszty badan nie specjalnie grają role. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Psychologia międzykulturowa

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Szczerze powiedziawszy, na wiele Pana pytań nie potrafię precyzyjnie odpowiedzieć, np. czy jako osoba prywatna może Pan zrobić takie testy i sprawdzić, czy bliska osoba nie zażywała substancji psychoaktywnych. Więcej na temat analizy włosów na narkotyki może przeczytać Pan na stronach firmy MEDART2000 w Warszawie czy firmy BIO GEN w Warszawie. Odsyłam na ich strony internetowe: http://www.peryt.pl/index.php/analiza-wosow i http://www.biogen.pl/Analizy_wlosow/. Pod tymi linkami może znaleźć Pan również odpowiedzi na pytania, które Pan zadał, np. ile kosztuje taka analiza włosów. W razie wątpliwości może Pan również skorzystać z telefonów kontaktowych podanych na stronach i zebrać więcej informacji na temat badań. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Dzień Dobry,

W odpowiedzi na pytanie, oznaczaniem obecności narkotyków we włosach zajmuje się Biuro Ekspertyz Kryminalistycznych w Warszawie, przy ul. Mickiewicza 63, Firma Medart 2000 w Warszawie, Instytut Genetyki Sądowej w Bydgoszczy- infolinia z tel. stacjonarnych: 801-580-800 tel. 52-345-84-69 Można zasięgnąć szczegółowej informacji na powyższe zagadnienie, w Medycynie Sądowej w Krakowie, przy ul Grzegórzeckiej 16.

Z serdecznymi pozdrowieniami, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy