Testy na obecność narkotyków we włosach

Witam! Interesują mnie testy na obecność narkotyków we włosach. Czy takie testy może zrobić osoba prywatna? Jeśli tak to gdzie? Chodzi mi o ciągłość sprawdzania bliskiej mi osoby (wyraziła na to zgodę). Czy są może jakieś inne metody które długo terminowo wykrywają narkotyki (szczególnie thc), ponieważ ta osoba wyjeżdża za granice i nie mam możliwości kontrolowania jej np co tydzień testem na mocz. Koszty badan nie specjalnie grają role. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Szczerze powiedziawszy, na wiele Pana pytań nie potrafię precyzyjnie odpowiedzieć, np. czy jako osoba prywatna może Pan zrobić takie testy i sprawdzić, czy bliska osoba nie zażywała substancji psychoaktywnych. Więcej na temat analizy włosów na narkotyki może przeczytać Pan na stronach firmy MEDART2000 w Warszawie czy firmy BIO GEN w Warszawie. Odsyłam na ich strony internetowe: http://www.peryt.pl/index.php/analiza-wosow i http://www.biogen.pl/Analizy_wlosow/. Pod tymi linkami może znaleźć Pan również odpowiedzi na pytania, które Pan zadał, np. ile kosztuje taka analiza włosów. W razie wątpliwości może Pan również skorzystać z telefonów kontaktowych podanych na stronach i zebrać więcej informacji na temat badań.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień Dobry,

W odpowiedzi na pytanie, oznaczaniem obecności narkotyków we włosach zajmuje się Biuro Ekspertyz Kryminalistycznych w Warszawie, przy ul. Mickiewicza 63, Firma Medart 2000 w Warszawie,
Instytut Genetyki Sądowej w Bydgoszczy- infolinia z tel. stacjonarnych:
tel. 52-345-84-69
Można zasięgnąć szczegółowej informacji na powyższe zagadnienie, w Medycynie Sądowej w Krakowie, przy ul Grzegórzeckiej 16.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
irena.mielnik.madej@gmail.com