Tkliwość piersi w 7. tygodniu ciąży

Rozpoczyna się 7 t.c w środę byłam u lekarza tętno maluszka dobre ciąża rozwija się prawidłowo, mam jednak pytanie tkliwość piersi pojawia się i zanika tzn. raz są nabrzmiałe i bolesne a niekiedy po przebudzeniu nie są tkliwe i nie są nabrzmiałe chciałabym zapytać czy ciąża będzie się prawidłowo rozwijać???? dodam ze biorę luteinę dopochwowo 2*3 tabl. dziennie - ciąża in vitro. Innych objawów nie mam i martwię się czy wszystko będzie dobrze. dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana przez Panią tkliwość piersi bez wątpienia jest konsekwencją zmian hormonalnych do jakich dochodzi w czasie ciąży. Tym nie powinna się Pani zatem niepokoić, nawet jeśli objaw ten nie występuje codziennie. Niestety nie jestem jednak w stanie Pani zagwarantować, że ciąża będzie rozwijać się prawidłowo. Proszę stosować się do wszystkich zaleceń lekarza prowadzącego, a szansa na donoszenie ciąży będzie naprawdę wysoka.