Torbiel żuchwy i piersi

dwa lata temu mialam torbie zuchwy. Ostatno wykryto u mnie torbiel piersi czy mozna to powiazac. czy jest mozliwe ze moj organizm jest podatny na torbiele????

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

nie są to zmiany powiązane. Torbiel żuchwy powstaje na skutek przewlekłego zapalenia tkanek przywierzchołkowych zęba. Natomiast torbiel sutka jest to poszerzony przewód mleczny wypełniony jałowym płynem. Jako przyczynę tego stanu uważa się zaburzenia hormonalne.

Pozdrawiam.