Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 2 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trądzik odwrócony u 35-latki

Witam, Stwierdzono u mnie trądzik odwrócony. Dostałam dwa antybiotyki na trądzik odwrócony- jeden doustnie, a drugi do smarowania. Trądzik odwrócony mam w pachwinie i nie jest to zbyt przyjemne. Sączy się ropa z krwią, przechodzi i odnawia się, czy tak ma być, jak długo jeszcze potrwa trądzik odwrócony? nie wybrałam jeszcze leków do końca.Teraz na wargach sromowych pokazały się białe grudki, skóra jest zaczerwieniona. To kolejny objaw trądziku odwróconego? Odczuwam pieczenie, a w odbycie chyba hemoroid, a może szczelina. Boli mnie przy wypróżnianiu, zauważyłam też jasną krew na papierze. Na szczęście załatwiam się regularnie, kupa ok, nie chudnę gwałtownie. Czy to wszystko trądzik odwrócony? Czy to mogą być objawy jakiegoś nowotworu? Zwariuję, tyle się na wizyty czeka. Dolegliwości trądziku odwróconego są okropne i nie widzę żadnej poprawy, jestem tym już zmęczona.


KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Jedyną trwale skuteczną formę leczenia trądziku odwróconego jest możliwie wczesne leczenie operacyjne. Opisane objawy dotyczące okolicy warg sromowych najpewniej są wynikiem zakażenia. Ból podczas wypróżnienia jak i występowanie krwi na papierze to najpewniej rzeczywiście wynik choroby hemoroidalnej lub szczeliny odbytu. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy