Trudności z odczuwaniem emocji - jak sobie z tym poradzić?

Witam, od blisko pol roku borykam sie z dziwnym problemem. Wszystko rozchodzi sie o moją dziewczyne. Jesteśmy razem od sierpnia, ja jestem w niemczech Ona w polsce. Podczas powrotu z urlopu zaczalem miec trudnosci z odczuwaniem emocji typu tesknota, odwzajemnianie Jej uczuc. Niby zwykla rzecz, nie kochasz swojej dziewczyny... tez tak myslalem przez pare miesiecy, jednakze to co sie dzieje nie jest normalne iprzeklada sie tez namoje zycie osobiste. Ciagle w glowie slysze negatywne mysli na Jej temat i czuje sie jak opetany, bo moj organizm walczy ze mna bym o Niej nie myslal poprzez bol - kolatanie serca, bole zoladka, glowy itp i takie poczucie jakby mi cos w przelyku stanelo. Jestem z naturymocno uczuciową osobą, jednak od tamtego dnia nie umiem sie naturalnie smiac - wymuszam smiech w 99% przypadkow. Od dobrych 2 miesiecy czuje ze to slabnie i zaczynam przejmowac kontrole nad tym. Problem w tym ze gdy „zachodze w glowe” ze tak powiem tj. Probuje mocniej myslec o czymkolwiek czuje taki straszny chaos. Moje mysli kloca sie ze mna. Czesto nie umiem nad tym zapanowac i wcale nie potrafie powstrzymac tego. Czuje taki kaganiec na umyslei takie nieuzasadnione poczucie lęku z jakiegos powodu. Chcialbym zrozumiec co sie dzieje i jak temu zaradzic

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty albo u psychiatry celem doprecyzowania problemu oraz postawienia ewentualnie diagnozy. Opisane objawy mogą świadczyć o początkach zaburzenia lęku uogólnionego (potocznie nerwica lękowa). Oczywiście nie mam pewności i to nie jest diagnoza, ale Pana objawy i tak warto skonsultować. W nerwicy lękowej obecne są objawy fizjologiczne np. takie jak u Pana; lęk o rozlanym, uogólnionym charakterze (bez wyraźnej przyczyny); niepokój; poczucie zbliżającej się katastrofy; pesymizm; drażliwość; problemy z pamięcią i koncentracją. W chwili obecnej jest Pan daleko od dziewczyny i moja druga hipoteza jest taka, że przeżywa Pan lęk że związek może ulec rozpadowi wskutek rozłąki. Nasilony stres również może skutkować objawami fizjologicznymi oraz brakiem koncentracji. Z pewnością pomocne byłyby rozmowy wspierające z psychologiem/psychologiem psychoterapeutą. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i objawy być może zaczną same ustępować.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/