Trudności z uzyskaniem recepty na Prograf

mąż jest po przeszczepie wątroby,bierze prograf,obecnie leży w szpitalu psychiatrycznym,prograf się juz kończy,szpital leku nie ma,lekarz rodzinny nie może przepisać prografu,ze względu na hospitalizację pacjenta,co mam zrobić,aby uzyskać prograf dla męża,przecież on trzyma go przy życiu,podobno lekarz pierwszego kontaktu powinien przepisać prograf ponieważ mąż nie przebywa w klinice z chorą wątrobą,ale z powodu choroby psychicznej.Proszę mi pomóc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Receptę na lek powinna Pani uzyskać od lekarza psychiatry z oddziału, na którym jest hospitalizowany mąż. Do wglądu powinna Pani udostępnić lekarzowi kartę informacyjną,m którą mąż dostał przy wypisie ze szpitala po przeszczepie wątroby (tam z pewnością jest informacja dotycząca leków).
Jeśli lekarz odmówi wystawienia recepty na lek dla pacjenta znajdującego się pod jego opieką na oddziale, jest on zobowiązany do zlecenia konsultacji transplantologicznej dla niego, celem kontynuowania niezbędnej farmakoterapii.