Trudności z wprowadzeniem nowych produktów do diety 10-miesięcznego dziecka

Mój syn ma 10miesięcy i nie chce jeść nic oprócz mleka z piersi, rozwija się prawidłowo. Czasami jak dostanie coś do rączki to ugryzie, większość i tak ląduje na podłodze. Na próby karmienia łyżeczką reaguje wielkim płaczem. Nie chcę w niego "wpychać" ale przeraża mnie że za niedługo wracam do pracy i on będzie głodny? Czuję się złą matką i nie wiem czy to ja popełniłam jakiś błąd? Czy mogę jakoś go zachęcić do jedzenia? Może powinnam go "przegłodzić"? Pomocy...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak ,, przemycanie, , jedzenie podczas zabawy i zajmowania dziecka czymś innym.