Trudności ze skupieniem i przewlekłe zmęczenie

Mam 21 lat. Mój problem polega na tym, że na niczym nie mogę się skupić. Siadam do nauki, siedzę i patrzę się w notatki, próbuję się uczyć i nic nie mogę zapamiętać. Myślę o niewiadomo czym. Ciągłe uczucie zmęczenia, chce się spać. W nocy ciężko zasnąć- za szybko bije mi serce, budzę się i potem też nie mogę zasnąć- niespokojne myśli. Czasami się jąkam. Chce mi się płakać... Tak bardzo chcę żeby było dobrze, staram się, a i tak nie wychodzi. Nie mam już siły ;(

Dzień dobry.

Nie jest do końca prawdą, że nie może się Pani na niczym skupić. Większość bowiem swojej aktywności poznawczej lokuje Pani w siebie samą.
Trudno drogą internetową ustalić prawdopodobne przyczyny Pani stanu, dlatego zachęcam do konsultacji psychologicznej oraz prawdopodobnie podjęcia psychoterapii, podczas której dostrzeże Pani realne i mniej realne powody braku życiowej energii.

Pozdrawiam.