Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Twarda żyłka po operacji usunięcia żylaków powrózka nasiennego

Witam, jestem 3 tygodnie po zabiegu usunięcia żylaków powrózka nasiennego lewego jądra. Na lewym jądrze zauważyłem że jedna żyłka przylega do niego dosyć ściśle, jakby się z nim zrosła. Zaniepokoiło mnie to i udałem się na badanie USG jąder. Nie wykazało ono nic niepokojącego, lekarz powiedział tylko że wytworzyło się trochę płynu i że to normalne po operacji. Jednak dalej wyczuwam tą trochę twardą żyłkę na jądrze. Wizytę kontrolną mam dopiero w kwietniu. Nie wiem czy czekać z tym do kwietnia.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 11 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
79 poziom zaufania

Sugeruję jeszcze jakiś czas ( kilka tygodni) obserwować zmianę, dac czas na wygojenie, jeśli nie będzie poprawy ,wtedy udać się do lekarza.
Pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety