Ucisk w gardle po biopsji guzka tarczycy

21 maja miałam wykonywaną biopsję guzka tarczycy (ok 12-13 mm). Od tego czasu odczuwam lekki ucisk w gardle na wysokości, gdzie badanie było robione. Nie jest to typowy ból, ale poczucie dyskomfortu, czuję się jakby coś tkwiło w gardle i przeszkadzało przy przełykaniu (dodam, że lekarz wkłuwał się 1 raz, po wkuciu kręcił igłą i tak jakby lekko wstukiwał ją głębiej). Przed badaniem nie odczuwałam żadnych dolegliwości

Witam. Nie ma powodów do niepokoju. Opisane objawy powstały w wyniku podrażnienia delikatnych tkanek igłą biopsyjną. Powinny ustąpić w ciągu kilku dni.