Uczucie miłości po rozstaniu

Od 2 lat spotykałem się z dziewczyną Ja od początku miałem dystans do relacji Z powodu jej problemów-choroba weneryczna,rodzina,one jest DDA ilość partnerów. Miałem wiele wątpliwości,nie byłem przekonany. Znajomość pogłębiała się ona czekała na moje deklaracje,ja jednak nic nie robiłem. myślałem może z inną dziewczyną byłoby łatwiej Ona się wycofała,powiedziała,że uczucie wygasło rozminęliśmy się Ja zwariowałem.Czuje że ja kocham dopiero teraz Dlaczego tak zareagowałem Nie rozumiem?

Dzień dobry!

Dwa lata relacji to stosunkowo długi czas, w którym można nawiązać bliską więź, przyzwyczaić się do kontaktu z drugim człowiekiem, poznawań go coraz lepiej. Zerwanie takiej relacji może rodzić cierpienie. Utrata powoduje, że zaczynamy patrzeć na byłego partnera w nieco inny sposób niż dotąd - niekiedy odrzucając go, umniejszając jego wartość - a niekiedy idealizując go lub dopiero po czasie odkrywając swoje uczucia, zakochanie.

Pozdrawiam!

Po tak krótkim opisie trudno jest odpowiedzieć na Pana pytanie, dlaczego tak się stało. Z jakiegoś powodu, z tego co Pan pisze, było Panu trudno zaangażować się w związek, w którym Pan był, a jednocześnie dalej kontynuował Pan znajomość. Jeżeli zastanawiają Pana motywy, które Panem kierowały, zachęcam do podjęcia terapii, która może pomóc Panu lepiej siebie i swoje postępowanie zrozumieć. Tym bardziej zachęcam do podjęcia psychoterapii, jeżeli ma Pan poczucie, że to co Pan opisuje (niepewność co swoich uczuć) powtarza się z Pana życiu z różnymi osobami.