Uczucie osłabienia i zaburzenia rytmu serca podczas zdenerwowania

witam mam pytanie co to moze byc gdy się denerwuje czesto robi mi sie słabo serce bije mi jak szalone ale gdy zaczne powoli i regularnie oddychac to mi przechodzi czy są jakies tabletki zeby nierobiło mi się słabo, czy mogą to byc przyczynom picia kawy czarnej

Witam,

warto popracować nad własnymi emocjami, zrozumieć je, obserwować swoje ciało. Być może czasem dla Pani cenniejsze będzie wypowiedzenie na głos słów dotyczących źródła stresu, aniżeli każdorazowe redukowanie trudnych odczuć. Z drugiej strony być może znalazła Pani dobrą technikę obniżania poziomu stresu. Opisywane przez Panią objawy mogą być zupełnie naturalne i powiązane po prosu z Pani wrażliwością, budową i funkcjonowaniem układu nerwowego, czy temperamentem. Kawa, napięcie, ruch i wiele innych czynników może powodować szybsze bicie serca oraz i słabość z powodu braku tlenu lub przewentylowania. Jeśli taka sytuacja jest dla Pani w tym momencie trudna do zaakceptowania i trudno jest Pani funkcjonować w życiu codziennym, warto zgłosić się do specjalisty, gdzie można nauczyć się technik relaksacji oraz poszerzyć swoją samoświadomość. Polecam również Mindfulness.

Pozdrawiam
jkj