Uczucie zimna i wysuszenie skóry po schudnięciu

Ostatnio, na skutek intensywniejszego fizycznie i ruchowo trybu życia, trochę schudłem (i optycznie, i na wadze). Moje BMI jest w normie i czuję sie OK, jednak coraz częściej bez żadnej zewnętrznej przyczyny jest mi nienaturalnie zimno i mam poczucie nadmiernie wysuszonej skóry. Jestem pewien, że to wynik tego schudnięcia. Czy objawy te oznaczają, że w organizmie ubyło mi głównie zbyt dużo 1) wody, 2) tłuszczu (tkanki tłuszczowej), 3) białka (mięśni), 4) węglowodanów czy jeszcze czegoś innego?

Magdalena StusiĹska

Trudno ocenić to bez obejrzenia Pana i porównania ze stanem sprzed diety. Nie pisze Pan też ile Pan schudł- zbyt szybki ubytek wagi może być powodem do niepokoju. Jeżeli objawy nie będą ustępować lub dołączą się nowe można skonsultować się z lekarzem.