Uczulenie na psa w 22. tygodniu ciąży

Witam! jestem w 22 tygodniu ciąży. Od tygodnia co dwa , trzy dni swedzi mnie całe ciało. Za uszami, na szyi, na klatce piersiowej, na udach,nogach... Czytajac o holestazie , to moje przypuszczenia sa nie wielkie, bo za szybko by sie objawiła, taka mam nadzieje ze nie... Brałam urofuraginum, ale tez nie jestem pewna. Od trzech tygodni mamy szczeniaka w domu, i chłopak mówi, że to raczej przez psa... Czy kobietę w ciąży może uczulac pies po mimo , że nigdy nie miała uczulenia na pas, siersc?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być związane zarówno z holestazą jak i uczuleniem na sierść zwierzęcia. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.