Uporczywy kaszel po biegu

Witam. Mam problem otóż: gdy wyjdę z domu, i np. Przy pierwszym biegu lub innym wysiłku, po ok 5 min.pojawia sie uporczywy kaszel. Musze go wykasływać przez jakiś czas. Potem już się nie pojawia. Tylko przy pierwszym wysiłku . Wykasływanie jest trudne i troche trwa. Nie raz czuje ból w klatce piersiowej podczas wykasływania. Problem jest o tyle duży że jeśli nie kaszle to coś mnie blokuje i bardzo utrudnia oddech. Mam tak od pół roku. Nie pije, nie pale i nie biorę.

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z nadrektywnością oskrzeli. Intensywny wysiłek wiąże się z wzmożonym procesem oddychania, a ten w pewnych okolicznościach może wywoływać reakcje pseudozapalne. Warto zgłosić się do lekarza rodzinnego.