Ustalenie daty poczęcia na podstawie wymiarów płodu

Witam. Lekarz ginekolog po wykonaniu USG stwierdził że jestem w 7.t.c. Ostatnią menstruacje miałam 22 Listopada 2013r. Moje pytanie dotyczy dnia zapłodnienia. Czy w ostatni dzień miesiączki można zajść w ciąże, czy jest to mało prawdopodobne? Był to czas kiedy dość szybko zmieniłam partnera życiowego i szczerze to nie wiem który z nich może być ojcem dzieci(prawdopodobnie ciąża bliźniacza). Czy jest możliwe ustalenie daty poczęcia z wymiarów płodu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku stosunku w ostatni dzień miesiączki istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Na podstawie pomiaru za pomocą USG można ustalić przybliżoną datę zapłodnienia. Jest ona jednak obarczona błędem. Proszę udać się do specjalisty ginekologa, który na podstawie uzyskanych informacji spróbuje oszacować datę zapłodnienia.