Usunięcie macicy i operacja przepukliny a zabieg usunięcia torbieli jajnika

Witam, pięć lat temu przeszłam usunięcie macicy cięcie podłużne powłok brzusznych. Powikłaniem była duża przepuklina pooperacyjna w wyniku czego niespełna rok póżniej przeszłam drugą operacje i wstawiono mi siatkę. Obecnie zdiagnozowano dużą 8 cm torbiel na jajniku i mam skierowanie do kliniki. Czy w moim przypadku siatka nie zostanie uszkodzona. Czy laparoskopia wchodzi w grę, czy czeka mnie kolejne cięcie powłok brzusznych?

Oczywiście nawet w takim przypadku można rozważać leczenie metodą laparoskopową. Siatka nie powinna zostać uszkodzona. Co do techniki operacji proszę pytać się lekarza, który Panią będzie operował. To od niego będzie zależał rodzaj zabiegu.

Szczegóły omówi Pani z przyszłym operatorem! Ja , na odległość bez zbadania , nie jestem w stanie powiedzieć nic konkretnego!!! zż