Usunięcie wyrostka robaczkowego a grypa jelitowa

Witam chciałam zapytać o grypę jelitowa.A mianowicie mniej więcej miesiąc temu miałam zrobioną operacje usunięcia wyrostka robaczkowego . Wyrostek był pekniety lecz zrobił się na nim zator z ropy i tak tkwił przez dłuższy czas bez większych obiawow ale ropa tam zgromadzona zrobiła dziurę w jelicie która przy operacji nie była zaszyta tylko czymś zaklejona .Moje pytanie to czy teraz grypa jelitowa może mieć jakiś wpływ na te jelita i czy może to wywołać jakieś inne większe komplikacje

Po tak długim okresie od zabiegu usunięcia wyrostka robaczkowego przejście infekcji jelit nie powinno stanowić jakiegokolwiek zagrożenia pooperacyjnego.