Uszkodzenie kolana i wynik rezonansu magnetycznego

Witam, Uszkodziłem sobie kolano na piłce. Zrobiłem rezonans i nie wiem czy mam zerwane ACL. Ortopeda mówił że raczej nie bo jak badał kolano to mówił że trzyma i jest stabilne. Czy wynik rezonansu może się mylić ? Mógłby Pan odczytać mój rezonans ? Jestem strasznie zmylony i nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc.

Szanowny Panie,
Badanie rezonansu magnetycznego to bardzo dokładne badanie diagnostyczne jednak ma wartość tylko w korelacji z badaniem specjalisty ortopedy. Jeśli Pana lekarz ortopeda nie widzi niestabilności stawu kolanowego, a Pan nie odczuwa "uciekania" stawu, ani żadnych innych objawów proponuję nie martwić się.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak