Utrata radości życia i brak apetytu u chłopaka

Martwię się o mojego chłopaka. Jesteśmy razem 10 miesięcy. Niedawno powiedział mi, że od jakiegoś czasu nic Go nie cieszy i to, co było kiedyś dla Niego najważniejsze (tj. Nasz związek) stał się mniej ważny. Prawie nic nie je, bo jak twierdzi na smak jedzenia w ustach ma odruch wymiotny. Chcę Mu pomóc i On też tego chce, ale nie wiem w jaki sposób miałabym to zrobić. Kocham Go i zależy mi na Nim. Potrzebuję rady od kogoś bardziej doświadczonego ode mnie. Pomocy.

Witam, zachęcam do szczerej rozmowy z chłopakiem i powiedzenie o swoich obawach. Moze Pani zaproponować mu tez wizyte u psychoterapeuty lub psychiatry. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Stan partnera może mieć zarówno tło psychiczne, jak i somatyczne.
Stąd w pierwszej kolejności namawiam na wizytę u lekarza POZ. A następnie na konsultacje u psychoterapeuty/psychiatry (np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego).

Witam,
To bardzo ważne,że partner może liczyć na wsparcie z Pani strony. Razem łatwiej zmagać się z trudnościami. Zalecalabym, abyście Państwo poszukali pomocy u doświadczonego terapeuty bądź psychiatry. Pomoże on poszukać przyczyny doswiadczanego przez partnera dyskomfortu.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska