Utrata włosów podczas niedoboru żelaza

Dzień dobry, mój syn ma 17 lat, waży 65 kg i jego wzrosy wynosi 180 cm. Od połowy roku mój syn ma problem z żelazem (ciągle był bardzo niski poziom). Teraz jest lepiej, poziom żelaza już się wyrównał. Ale przez ten okres wahania się żelaza wypadło mu bardzo dużo włosów z głowy. I teraz mam takie pytanie: czy, gdy poziom żelaza będzie taki jak powinien być to czy włosy mojego syna na głowie znowu będą gęstrze jak kiedyś, kiedy poziom żelaza mu nie spadał i był ok?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim poziom żelaza wymaga wyrównania z powodu możliwości wystąpienia innych powikłań (przede wszystkim niedokrwistości). Wypadanie włosów jest możliwym objawem niedoboru żelaza, jednak nie można zagwarantować, że od razu po uzupełnieniu niedoboru żelaza włosy odrosną.