W jaki sposób leczyć zwyrodnienie bieguna tylnego?

Witam! Podczas badania kontrolnego okulista zauważył na jednym oku plamkę, zostałam skierowana na OCT. Lekarz w kartotece wpisał, że jest to zwyrodnienie bieguna tylnego, ale nie wyjaśnił mi co to dokładnie jest. Powiedział tylko, że raz w roku muszę mieć robione OCT, aby kontrolować to. Czy mogę prosić o informację co to jest i czy to może postępować lub czy da się to leczyć?

najlepiej się pytać u żródła bo co ja mogę powiedzieć na temat wyniku Pani wizyty.

Przecież nie mam wyniku badania ani nie wiem jak wygląda oka.

Z tego co Pani pisze, że ma Pani plamkę wnioskuję że coś zostało znalezione w plamce. Plamka to takie miesjce w oku, nazwa anatomiczna miejsca jak ręka, noga, ucho, i w tym miesjcu lekarz coś znalażł.

Rozumiem, że poszła Pani to specjalisty chorób siatkówki i jeżeli zalecił kontrolę za rok to znaczy że nie jest to nić grożnego. Zwykle choroby plamki jak są to wymagają bardziej intensywnego leczenia.

Pzodrawiam