W jaki sposób podaje się wielkość torbieli jajnika?

Lekarz stwierdzil przy pierwszym badaniu usg ze mam torbiel 9cmx6cm a na drugim ze 7.5cm srednicy.Czym sie rozni wielkosc torbiei podanej w dwoch wymiarach( 9cmx6cm) od podania wymiaru za pomoca srednicy (7.5cm)?

Lek. Katarzyna Szymczak

Niczym się nie różni, wielkość jest podobna, pewnie na pierwszym badaniu była bardziej podłużna dlatego dwa wymiary, a na drugim okrągła stąd tylko średnica.
Pozdrawiam