Mężczyzna , 25 lat Od połowy listopada mam na języku biały osad. Leki,które brałem - dentysta: Dentosept, Carident - lekarz rodzinny: Nystatyna w zawiesinie, Flumycon 100mg na 14 dni - środki domowe: napar z szałi, Orofar Max. Nie pomogło. Laryngolog, nie stwierdził zmian w obrębie jamy ustnej - 10 dni po antybiotyku zrobiłem wymaz z języka - brak wzrostu - morfologia poparawna, w moczu pojawiła się biliruina(ALAT-poprawne) - TSH 2,51 [0,27-4,2] - nad jabłkiem Adama mam dwa guzki Co dalej? Dziękuje za odpowiedzi.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie hormonów tarczycy – TSH to skrócona nazwa hormonu tyreotropowego. Hormon TSH wydziela przysadka mózgowa. TSH oddziałuje na tarczycę – pobudza ją do produkcji innych hormonów: Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: